Co zrobić, żeby manicure był trwały?

Oto kilka sposobów na to, żeby lakier na naszych paznokciach trzymał się dłużej i zarazem dłużej zachowywał piękno!

Manicure to nasza wizytówka – wie o tym każda kobieta. Ale nasze paznokcie mają do wykonania mnóstwo zadań każdego dnia. Pracujemy, gotujemy i sprzątamy. Prowadzimy samochód, jeździmy na rowerze, ćwiczymy na siłowni i uprawiamy sporty. Zwykły lakier z tyloma zadaniami może sobie nie poradzić.

Sposoby na trwały manicure

Są jednak sposoby, żeby trwałość naszego manicure’u przedłużyć. Oto kilka podpowiedzi.

Zmatowienie płytki

Bardzo ważny etap, dzięki któremu nie dostaną się pod lakier pęcherzyki powietrza. Ale uwaga – wykonujemy ten zabieg bardzo delikatnie: nie “zdzieramy” płytki, a jedynie delikatnie wygładzamy paznokcie. Najlepiej za pomocą bloku polerskiego.

Odtłuszczanie płytki

Po zmatowieniu naszych paznokci trzeba je jeszcze odtłuścić. W tym celu nasączamy wacik odtłuszczaczem, mocno przyciskamy do paznokcia i energicznie odciągamy – tak, jakbyśmy chciały “zerwać” tłustą warstwę. Zabieg powtarzamy dwa do czterech razy i przechodzimy do następnego paznokcia.

Baza pod lakier

Niby oczywistość, a często o niej zapominamy. Bazę pod lakier kładziemy przed właściwym malowaniem, żeby nasz lakier miał lepszą przyczepność, a tym samym dłużej utrzymywał się na paznokciach.

Wzmocnione końcówki sposobem na trwały manicure

Pilnujemy końcówek paznokci

Odpryskiwanie lakieru zawsze zaczyna się od końcówek paznokcia. Aby tego uniknąć, najlepiej – przed położeniem właściwego lakieru – końcówki paznokci pomalować bezbarwnym lakierem. W ten sposób ochronimy najwrażliwszą część paznokci.

Top Coat

Czyli wierzchnia, bezbarwna warstwa, którą nakładamy na położony wcześniej lakier – oczywiście po jego wyschnięciu. Top Coat nie tylko sprawi, że manicure będzie się trzymał dłużej, ale też wzmocni nasze paznokcie.

Przeczytaj również