J.Lo i jej obłędny manicure z kryształkami Swarovskiego

J.Lo i Shakira rozbiły bank - nie cichną echa po ich oszałamiającym występie podczas Super Bowl 2020. Ale Jennifer Lopez zwróciła uwagę czymś jeszcze: jej przygotowany na koncert manicure robi furorę w sieci

Historyczna noc i historyczny koncert: dwie latynoskie gwiazdy pokazały podczas Super Bowl 2020 siłę kobiecości, niezależności, ale też przełamywania granic. Bo przecież to właśnie te dwie kobiety są chlubą Ameryki i amerykańskiego showbiznesu, a jednocześnie z dumą podkreślają swoje korzenie – J.Lo jest Portorykanką (ale urodziła się i wychowała w Nowym Jorku), a Shakira to Kolumbijka.

Super Bowl 2020: J.Lo i Shakira – siła kobiet

Niesamowity występ wzbudził zachwyt na całym świecie, ale też zdumiewające komentarze. Oprócz samej muzyki koncert miał bez wątpienia znaczenie polityczne – nie od dziś wiadomo, jak bardzo niechętny imigrantom jest prezydent USA Donald Trump. Tymczasem podczas największego wydarzenia sportowo-muzycznego roku w USA królują na scenie dwie gwiazdy z Ameryki Łacińskiej i pokazują siłę latynoskiej przyjaźni i solidarności. Jakby obie chciały powiedzieć: gdzie byłaby dzisiaj Ameryka, gdyby nie wszyscy “przyjezdni”, którzy zmienili ten kraj?

Ale występ wzbudził też zdumiewające komentarze – niektórzy (oczywiście, zwłaszcza panowie) skupili się nie na samym występie, ale na… wieku artystek. Wśród nich – Zbigniew Hołdys, który we wpisie na facebooku napisał: “Shakira lat 43. Jennifer Lopez lat 50. PODZIW.”

W sieci zawrzało. Dlaczego dziwi dziś 50-letnia i 43-letnia kobieta, która jest w świetnej formie fizycznej? Czy gdyby podobny występ dał Ricky Martin (48 lat), też mówiłoby się o jego wieku? A może pora wreszcie przyjąć, że wiek jest coraz bardziej kwestią umowną i metryka ma w życiu – również artystycznym – znaczenie drugorzędne, a najważniejsze, co ma się do powiedzenia, pokazania i zaśpiewania?

Manicure J.Lo – świecące kryształki Svarowskiego

Ale J.Lo zachwyciła nie tylko formą – ogromne wrażenie zrobił jej kryształowy manicure. Kiedy tylko pojawiła się na scenie, razem z nią wyrosła luksusowa “rura” do tańczenia – na dłoniach J.Lo dało się zobaczyć precyzyjnie zaprojektowany manicure z kryształkami Svarowskiego.

Manicure Jennifer Lopez to efekt pracy Toma Bachika, mistrza artystycznej stylizacji paznokci. “Uwielbiam tworzyć paznokcie jak biżuterię” – komentował po występie sam Bachik.

Jennifer Lopez i jej manicure Swarovskiego
Fot. Tom Bachik

Jak powstał wyjątkowy manicure? Bachik użył kilkudziesięciu malutkich kryształków Swarovskiego w różnych kształtach i nałożył je na top niczym pęknięte szkło. Ale najważniejsze było wykończenie – precyzyjnie namalowany biały pasek między kryształkami.

J. Lo i biżuteria Swarovskiego

Współpraca J.Lo z firmą Swarovski trwa zresztą od lat. Lopez wybiera biżuterię Swarovskiego na ważne pokazy i uroczystości, a na początku teledysku do “On The Floor” otwiera niebieskie pudełko Swarovskiego i zakłada imponujące, długie i błyszczące kolczyki. Nic dziwnego, że “On The Floor” J. Lo wykonała też podczas tegorocznego Super Bowl.

Przeczytaj również