Salon odmawia pedicure… otyłym!

Dziwna decyzja salonu w amerykańskim mieście Byron w stanie Georgia wywołała protesty mieszkanek. Właściciele salonu postanowili odmawiać zabiegu pedicure osobom, które ważą… ponad 107 kilogramów.

Sprawa salonu z Byron stała się głośna, kiedy jedna z klientek – Bianca Ballard – przyznała, że odmówiono jej zabiegu pedicure, chociaż korzysta z usług tego salonu od lat. „Kiedy siedziałam, podszedł do mnie mężczyzna i zapytał o moją wagę” – relacjonowała portalowi 41nbc. Gdy odpowiedziała, odmówił wykonania zabiegu. Co gorsze, zrobił to przy innych klientkach i klientkach.

Pedicure nie dla kobiet… z nadwagą?

Mniej więcej w tym samym czasie w salonie zawisła kartka z informacją: „Z powodów bezpieczeństwa rezerwujemy sobie prawo odmówienia zabiegu pedicure, jeśli osoba waży ponad 200 funtów (107 kg)”. Szef salonu Cahn Nhuyen tłumaczy, że krzesła do pedicure mają ograniczenia wagowe, a on nie chce, żeby doszło do złamania sprzętu lub wypadku klienta.

Salon odmawia pedicure otyłym kobietom

„Jestem panią plus size, ale chodzę do tego salonu przez wiele lat, zostawiam tu pieniędzy, więc taka sytuacja zwyczajnie rani” – powiedziała inna klientka Kelvin Collins.

Informacja o decyzji salonu szybko rozeszła się w mediach społecznościowych. Efekt? Demonstracja kobiet, które sprzeciwiają się dziwacznej polityce salonu. „Nie da się zważyć godności” – powiedziała jedna z protestujących. Kobiety obawiają się, że w ślad za jednym z salonów podobne ograniczenia dotyczące wagi mogą wprowadzić inne.

Czy będzie to początek dyskusji o dyskryminacji osób size-plus?

Kobietom otyłym odmówiono pedicure