Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wzmocnić paznokcie i czy jest to możliwe. Okazuje się, że niedobór witamin i minerałów może być tego przyczyną, ale nie tylko. Każdy chce mieć piękne paznokcie u rąk, dlatego też mamy kilka sposobów, które sprawią, że poczujecie się lepiej i wasza płytka paznokcia będzie po prostu piękniejsza. Dlatego też zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Nie od dziś wiadomo, że przy pierwszym kontakcie często zwracamy uwagę na dłonie, więc pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna. Niestety, niektórzy mają kruche paznokcie i dodatkowo odstają im skórki, jednak nie można załamać rąk i wierzymy, że nasze sposoby na wzmocnienie paznokci będą dla was idealne.

Jak zadbać o kruche i rozdwajające się paznokcie?

Tak się składa, że kruche i rozdwajające się paznokcie nie są wcale rzadkim problemem. Oczywiście, przeważnie dotyczy to mężczyzn, którzy obgryzają je i tym samym paznokcie od zewnątrz nie wyglądają ładnie. Paznokcie to wizytówka, o której już powiedzieliśmy, że wiele o nas znaczą. 

Zacznijmy od tego, że olejek rycynowy jest doskonałym sposobem na dbanie o paznokcie, ale tak się składa, że nie tylko. Olejek rycynowy może skutecznie wzmocnić również rzęsy. Jak zatem stosować ten preparat? Przede wszystkim polega to na wcieraniu olejku w płytkę paznokcia i tym samym możemy wzmocnić paznokcie od wewnątrz. Nie każdy wie czym wzmocnić paznokcie i decyduje się na drogie pomysły, a olejek rycynowy to koszt rzędu 10 zł, więc naturalne sposoby są tanie i skuteczne. 

Olejek rycynowy pozwoli na wzmocnienie płytki paznokcia, chociaż warto pamiętać o nim ze względu na to, że nasze skórki wokół paznokci staną się piękniejsze. Można również zastosować mieszankę żółtka, olejku rycynowego i cytryny i wtarcie takiej mieszanki w dłonie i zmycie jej po 30 minutach będzie prawdziwym balsamem dla nich.

To nie koniec naturalnych wzmacniaczy, ponieważ żeby mieć mocne paznokcie, warto korzystać z oleju ze słodkich migdałów, który dzięki kąpielom naszych rąk sprawi, że stan paznokci znacznie się zmieni. Bardzo dobrymi sposobami są również: cynk, oliwa z oliwek wraz z sokiem z cytryny. Taka naturalna odżywka do paznokci sprawi, że stan dłoni i paznokci poprawi się bardzo szybko. Idealnym sposobem będzie również korzystanie z czosnku, aloesu czy olejek arganowy, który jest bogactwem witamin E i D.

Jak wzmocnić paznokcie? Nie tylko domowe sposoby! Podstawowa higiena to remedium na łamliwe paznokcie

Powiedzmy sobie wprost – higiena to absolutna podstawa, jeżeli chcecie mieć piękne dłonie. Obgryzanie paznokci to absolutnie najgorszy pomysł, chociaż nie ma co ukrywać, że wielu go stosuje. Dzieje się to na skutek nerwów, stresu, a czasem też i odruchów, których nie jesteśmy w stanie kontrolować. O naszej kondycji paznokci niech świadczy fakt, że dbanie o regularne ich mycie, równe obcinanie sprawi, że nie będą takie łamliwe i kruche.

Regularne mycie dłoni również sprawia, że nasze dłonie wyglądają piękniej. Nawet najlepsze rękawiczki nie przykryją nieestetycznych dłoni, na których mogą rozprzestrzeniać się najróżniejsze zarazki. Taki wygląd paznokci może sprawiać, że nie będziemy się czuć najpewniej. Piękne i zdrowe paznokcie nie muszą być tylko i wyłącznie domeną pań, które rzeczywiście starają się dbać o swoje dłonie, ale również panów, którym żadnej męskości nie zabierze to, że będą dbać o dłonie w większym stopniu niż zwykle. Wtedy paznokcie stają się przyjemniejsze i łatwiej wyglądają.

Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Piękne i zdrowe paznokcie a pielęgnacja płytki paznokcia u specjalisty

Nie każdy ma tak wiele determinacji, żeby zadbać o swoje dłonie. Szczególnie paznokcie u nóg mają to do siebie, że mogą wymagać interwencji chirurgicznej. Wrastające paznokcie są przykrą dolegliwością, która niestety, lubi się odnawiać, więc warto dbać o dłonie, żeby nie było żadnych problemów. Dbanie o skórę i paznokcie powinno być obowiązkiem każdego, jednak gdy pojawią się problemy, to chirurg i usunięcie płytki paznokcia z pewnością będzie skuteczna.

Przyczyny i sposoby leczenia paznokci mogą być najróżniejsze. Najczęściej jednak jest to własne niedbalstwo i pomoc u kosmetyczki sprawi, że nie będzie trzeba korzystać z naturalnych lekarstw. Niestety, wizyta na manicure to niemały koszt i tym samym nasz paznokieć bądź kilka paznokci będą dużym wydatkiem. Jeżeli chcemy zadbać o wygląd paznokci i skórek, to jak najbardziej warto jednak poświęcić nawet paręset złotych, żeby cieszyć się pięknymi paznokciami.

Nie ma co ukrywać, że kobiety mają łatwiej, ponieważ częściej chodzą do kosmetyczki, a dla mężczyzn jest to strach. Dla zadbanych paznokci jednak warto przełamać swoje lęki i nie bać się tego, że ktoś bliski nas zauważy. Owszem, można też zapuścić paznokcie, jednak gdy pojawiają się zadziory przy paznokciach, to może się okazać, że resekcja klinowa i wyregulowanie płytki paznokcia będzie najlepszą opcją.

Jak wzmocnić paznokcie? Można dbać o paznokcie naturalnymi sposobami i preparatami! Minerały to idealne sposoby na wzmocnienie paznokci

Powiedzieliśmy już wyżej o naturalnych preparatach, jednak należy pamiętać, że łamliwe i kruche paznokcie nie są czymś, z czym chcemy się długo borykać. Dlatego też dieta bogata w witaminy z grupy B sprawiają, że płytka paznokcia staje się silniejsza. Niedobór tych witamin jak najbardziej może być przyczyną osłabienia paznokci. Możemy je znaleźć w nabiale, brokułach, szpinaku, pestkach i migdałach.

Sposobów na łamliwe paznokcie jest wiele. Piękne i mocne paznokcie można uzyskać dzięki żelazu czy magnezowi. Jednym ze sposobów na wzmocnienie ich jest jedzenia fasoli i czerwonego mięsa. Stosowanie diety na paznokcie jest jak najbardziej naturalne. 

Magda (14)

Magdalena jest sercem i duszą "CzasPaznokci". Z wykształcenia kosmetolog, z zamiłowania artystka manicure, która swoje bogate doświadczenie zdobywała w renomowanych salonach w Polsce i za granicą. Przez lata pracy Magdalena doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie nail artu, uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach. Jej prace charakteryzują się nie tylko perfekcją wykonania, ale również unikatowym stylem, który łączy w sobie najnowsze trendy z klasyczną elegancją.