Jak zapuszczać paznokcie? Nie można dyskutować z faktem, że aby szybko zapuścić paznokcie należy skupić się przede wszystkim na prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Jednocześnie należy dążyć do tego, aby płytka paznokcia miała znacząco ograniczony kontakt ze szkodliwymi substancjami. Wdrożenie prawidłowych nawyków sprawi, że można z łatwością zapuszczać paznokcie. Przedstawiamy, co można zrobić lub poprawić, aby wzrost paznokci odbywał się o wiele szybciej. Dodatkowo wskazujemy domowe sposoby na zdrowe paznokcie. Olejek rycynowy nie jest jedyny, aby mieć długie i ładne paznokcie. 

Wzmocnienie paznokci za pomocą diety

Twoim marzeniem jest to, aby zapuścić długie i zdrowe paznokcie? Pomimo wielu wcześniejszych prób wszystko kończy się ich nadmierną łamliwością? Nawet najlepsza odżywka do paznokci nie przynosi oczekiwanych efektów? W takiej sytuacji należy dokładnie przeanalizować to jak wygląda Twoja dieta. Zbilansowana dieta jest najlepszym rozwiązaniem dla włosów, skóry i paznokci. Tylko w ten sposób stworzysz podstawę do tego, aby mogły zdrowo rosnąć. W pożywieniu powinno znajdować się wiele witamin i składników odżywczych, które wzmocnią cały organizm. Wzmocnienie paznokci powinno odbywać się przy jednoczesnym dostarczaniu żelaza, cynku, jodu i kompleksu witamin z grupy B. Jednocześnie, aby zapuścić długie paznokcie należy zadbać o spożywanie produktów zawierających kwas foliowy, pantotenowy czy β-karoten. Ponadto szybko rosną paznokcie u osób stosujących naturalne eliksiry, np. ze skrzypu polnego. Alternatywnie można sięgnąć po naturalne, ziołowe suplementy diety. W tym miejscu należy także podkreślić, że odżywka do paznokci zapewnia wyłącznie ochronę osłabionej płytki przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Domowe sposoby aby szybko zapuścić paznokcie

Domowe sposoby rewelacyjnie sprawdzają się w poprawie kondycji paznokci. W wielu przypadkach można przygotować ją samodzielnie miksturę z ogólnodostępnych produktów. 

Mikstura – Oliwa z oliwek i sok z cytryny 

Oliwa z oliwek posiada wiele zastosowań, nie tylko kuchennych. Zawarte w niej substancje odżywcze doskonale sprawdzają się jako element prawidłowej pielęgnacji. Jeżeli chcesz mieć mocne paznokcie to regularnie wykonuj kąpiel paznokci w oliwie wraz z małą ilością soli, soku z cytryny i wody. W rezultacie zajdzie nie tylko regeneracja, ale także silne uelastycznienie paznokci. Dzięki temu będą wykazywały większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i zapuszczanie będzie przebiegało szybciej. Równolegle skóra wokół paznokci będzie bardziej miękka. 

Witamina E na noc

Zachęcamy do wypróbowania metody silnie wzmacniającej paznokcie. Ładne paznokcie można uzyskać poprzez wmasowanie w paznokieć i wał paznokciowy rozpuszczonej w oliwie z oliwek tabletki z witaminą E. To najlepsze nocne serum do paznokci, dlatego rekomendujemy wykonywanie tego zabiegu systematycznie, co kilka dni. 

Sprawdzone sposoby – siemię lniane

Działanie pielęgnacyjne na zniszczoną płytkę paznokcia posiada siemię lniane. W tych ziarenkach skrywa się ogromna ilość cennych składników, które wykazują właściwości odbudowujące, nawilżające i ochronne. Wystarczy jedynie paznokcie u rąk moczyć przez około 10 dni w naparze, a następnie dokładnie wmasowywać je w płytkę i pozostawiać na noc. 

Dobre nawyki aby szybko zapuścić długie paznokcie

Najlepsze sposoby na długie i naturalne paznokcie są skuteczne wyłącznie przy wyeliminowaniu zgubnych i szkodliwych nawyków. Wiele czynników sprawiają, że dłonie i paznokcie ulegają osłabieniu, a nie zawsze mamy tego świadomość. Paznokcie w tydzień osiągną zupełnie inny wygląd. W czasie zapuszczania paznokci należy:

  • unikać długiego moczenia paznokci w wodzie, 
  • sprzątać wyłącznie w rękawiczkach, 
  • przestać obgryzać paznokcie, 
  • unikać zmywaczy z acetonem, 
  • lakier hybrydowy usuwać zgodnie ze sztuką, 
  • piłować paznokcie w jednym kierunku i nie wykorzystywać metalowych pilniczków, 
  • nie wykorzystywać paznokci do prac domowych, np. otwierania puszek, odrywania naklejek. 

Jak zapuszczać paznokcie możliwie szybko?

Zapuszczanie paznokci to długotrwały proces, dlatego niemożliwe jest, aby zapuścić paznokcie w 5 dni. Już po tygodniu można dostrzec znaczącą poprawę wyglądu paznokci po zmianie nawyków i wdrożeniu pielęgnacji. Dostrzeżesz, że masz bardziej odporne na uszkodzenia paznokcie, co jest jednym z kroków, aby mieć długie paznokcie. Równolegle zapomnisz, co to znaczy mieć łamliwe paznokcie, a wygląd skórek ulegnie poprawie. Nie potrzebny Ci będzie maskujący płytkę paznokcia manicure. Wreszcie przestaną się rozdwajać, a złamanie paznokci będzie miało wyłącznie charakter incydentalny. 

Asia (15)

Asia to prawdziwa łowczyni trendów w świecie manicure. Jej artykuły to kompendium wiedzy o najnowszych stylach i innowacjach w pielęgnacji paznokci. Joanna jest absolwentką szkoły wizażu i stylizacji, a swoją przygodę z paznokciami rozpoczęła od prowadzenia popularnego bloga. Dzięki swojemu zmysłowi estetycznemu i umiejętności dostrzegania nadchodzących trendów, Joanna stała się cenioną redaktorką w "CzasPaznokci". Jej artykuły nie tylko inspirują, ale także edukują, pomagając czytelnikom świadomie wybierać stylizacje, które najlepiej odzwierciedlają ich osobowość.