Zadbane dłonie to wizytówka każdego schludnego człowieka. Wśród kobiet częsty jest zwyczaj ozdabiania płytek paznokci lakierem. Z poniższego artykułu dowiesz się dlaczego warto i jak zacząć robić paznokcie hybrydowe. Zapraszamy do lektury!

Tradycyjne lakiery ze względu na umiarkowaną trwałość wymagają powtarzania zabiegu kosmetycznego nawet co kilka dni. Manicure hybrydowy ma pod tym względem niewątpliwą przewagę. Prawidłowo nałożona hybryda powinna utrzymać się przynajmniej dwa tygodnie. Tym samym zapewni Ci dużo wiekszą wygodę, a ponadto pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Dowiedz się, jak zrobić hybrydy w domowych warunkach i w jakie produkty warto zainwestować, żeby cieszyć się najwyższą jakością stylizacji. 

Jak zacząć robić paznokcie hybrydowe – od patyczków i wacików po lampy UV. Jakie narzędzia są potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Zaczynając swoją przygodę z manicure hybrydowym, będziesz musiała zainwestować w kilka produktów, które są absolutnie niezbędne. Lista potrzebnych rzeczy jest nieco dłuższa niż w przypadku klasycznego manicure i może prezentować się następująco:

  • lampa UV kub LED – najlepszą opcją jest zakup modelu 2w1, utwardzisz nim lakiery i żele
  • waciki bezpyłowe – zwykłe waciki kosmetyczne pozostawiają pyłki, które popsują efekt końcowy
  • pilniki – te o gradacji 180 świetnie nadadzą pożądany kształt paznokciom
  • blok polerski – do matowienia płytki przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru
  • oliwka i patyczki do skórek
  • cleaner – oczyszcza i odtłuszcza płytkę paznokcia
  • baza i top – w dużej mierze odpowiadają za trwałość piękny połysk lakieru
  • primer – dodatkowa warstwa zwiększająca przyczepność lakieru
  • lakier hybrydowy
  • zmywacz lub aceton

Posiadając już bazę z tych kilkunastu przedmiotów, masz pełną swobodę działania i możesz przystępować do akcji!

Przygotowanie płytki paznokcia, skórek oraz nakładanie lakieru hybrydowego

Żeby cieszyć się estetyczną i trwałą stylizacją hybrydową, trzeba postępować według ze skrupulatnie ustalonej kolejności działań.

1. Zacznij od dezynfekcji rąk. Unikniesz dzięki temu potencjalnych zakażeń przy ewentualnym skaleczeniu.

2. Odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka.

3. Pilnikiem 180 nadaj kształt paznokciom.

4. Kolejnym krokiem jest zmatowienie powierzchni płytki bloczkiem polerskim.

5. Usuń pył z paznokci cleanerem nałożonym na bezpyłowy wacik. Przy okazji odtłuścisz powierzchnię. Pamiętaj, żeby odczekać, aż paznokcie zupełnie wyschną.

6. Nałóż warstwę bazy lub primera i utwardź ją w lampie. W zależności od mocy urządzenia czas utwardzania będzie dłuższy lub krótszy. Zapoznaj się z instrukcją modelu, który posiadasz.

7. Pora nałożyć pierwszą warstwę kolorowego lakieru. W zależności od nasycenia koloru, jaki chcesz uzyskać użyj jednej lub kilku (maks. 3) warstw lakieru. Pamiętaj, że każdą warstwę trzeba utwardzić w lampie. Hybryda nie zaschnie w innych warunkach. Ciemniejsze kolory wymagają nieco dłuższego czasu naświetlania.

8. Następnie nałóż cienką warstwę topu. Utrwali kolor i przede wszystkim nada połysku. Również wymaga utwardzenia w lampie. 

9. Odczekaj chwilę po wyjęciu dłoni spod światła i przemyj paznokcie cleanerem. 

10. Na koniec, żeby zadbać o okolicę wokół paznokci, nałóż oliwkę do skórek. 

Postępując według instrukcji, z pewnością szybko się przekonasz, że nie jest to nic trudnego. Nabranie wprawy wymaga czasu, ale ostatecznie cały proces zajmuje mniej więcej godzinę.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Bardzo istotne jest zdejmowanie hybryd. Robiąc to w niewłaściwy sposób można łatwo uszkodzić paznokcie i sprawić sobie tym sporo kłopotu.

Na początku należy zmatowić wierzchnią warstwę starej stylizacji. Następnie każdy paznokieć owiń nasiąkniętym zmywaczem lub acetonem wacikiem i folią. Po upływie ok. 10 minut odwiń folię i zdejmij delikatnie zmiękczony lakier. Możesz sobie pomóc drewnianym kopytem do skórek. Chcąc usunąć ostatnie resztki, wypoleruj paznokcie. Jeśli nie zamierzasz od razu nakładać nowego lakieru, nawilż oliwką skórki wokół paznokci.

Co wpływa na trwałość hybryd?

Z pewnością czynnikiem bezpośrednio wpływającym na trwałość manicure hybrydowego, będzie jakość produktów użytych do jego wykonania. Trzeba się także wykazać dużą cierpliwością. Zbyt grube warstwy lakierów zadziałają wyłącznie na niekorzyść, dlatego lepiej systematycznie utrwalać małe ilości, niż iść na skróty. Błędem jest również zalewanie lakierem skórek oraz nieprzestrzeganie zalecanego czasu naświetlania. 

Hybrydowy manicure w zaciszu własnego domu, czy salonie kosmetycznym – co się bardziej opłaca?

W sytuacji, w której zależy Ci na perfekcyjnym manicure hybrydowym, a nie masz jeszcze pełnego zaufania do własnych umiejętności, udaj się do profesjonalisty. Zabieg w salonie będzie kosztował ok. 120-150 zł w zależności od miejscowości i renomy salonu. Łatwo obliczyć, że mimo niezbędnego wkładu finansowego wymaganego do skompletowania zestawu startowego, przy samodzielnym wykonywaniu hybrydy koszty szybko się zwrócą. Nabieranie pewności ruchów będzie oznaczało kilka nieudanych prób i nieco frustracji, jednak możesz być pewna, że przy odpowiedniej konsekwencji i precyzji, proces wkrótce zacznie przebiegać szybko i sprawnie! 

Asia (15)

Asia to prawdziwa łowczyni trendów w świecie manicure. Jej artykuły to kompendium wiedzy o najnowszych stylach i innowacjach w pielęgnacji paznokci. Joanna jest absolwentką szkoły wizażu i stylizacji, a swoją przygodę z paznokciami rozpoczęła od prowadzenia popularnego bloga. Dzięki swojemu zmysłowi estetycznemu i umiejętności dostrzegania nadchodzących trendów, Joanna stała się cenioną redaktorką w "CzasPaznokci". Jej artykuły nie tylko inspirują, ale także edukują, pomagając czytelnikom świadomie wybierać stylizacje, które najlepiej odzwierciedlają ich osobowość.