Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, a moda na staranny, zadbany oraz stylowy manicure trwa w najlepsze. Regularne wykonywanie paznokci hybrydowych czy też żelowych może jednak w dalszej perspektywie zniszczyć paznokcie, przez co są one słabsze i wolniej rosną. Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły?

Tak jak odpowiednio zadbana i wypielęgnowana cera jest gwarantem trwałego i udanego makijażu, tak też zdrowe i długie paznokcie sprawiają, że wykonany manicure wygląda okazalej i bardziej kobieco. Nie każda kobieta ma jednak możliwość uzyskania takiego efektu, kiedy jej paznokcie nieustannie się łamią, są przy tym miękkie i nie chcą rosnąć. Pytanie, co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły, zadaje sobie coraz więcej kobiet, które nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Skuteczne sposoby na wzrost paznokci

Tempo wzrostu paznokci na przełomie miesiąca to wartość rzędu 3 mm, ale trzeba tutaj zauważyć, że wpływ na to ma wiele czynników i też pewnie dlatego wiele kobiet zastanawia się, jak to możliwe, że ich koleżanki są w stanie zapuścić zdrowe oraz długie paznokcie, na których działania kosmetyczek prezentują się fenomenalnie, a one same borykają się z płytką paznokciową, której grubość można by było porównać do kartki papieru. Okazuje się jednak, że aby przyspieszyć wzrost paznokcia możemy zrobić naprawdę wiele ważnych kroków. Jakich?

Czego potrzebują paznokcie, żeby szybko rosły?

Coraz więcej osób zmaga się z wszelkiej maści niedoborami pokarmowymi, a wpływ na to ma zazwyczaj stres, niewłaściwa dieta oraz jakość jedzenia. Oprócz braku energii i gorszego samopoczucia, traci na tym nasza cera, włosy oraz właśnie paznokcie, które są z dnia na dzień coraz słabsze, łamią się i kruszą, przez co ich zapuszczenie graniczy z cudem. Dlatego też podstawą do dalszych działań powinno być zrobienie rutynowych badań, które dadzą nam obraz niedoboru witamin i minerałów, z którymi aktualnie boryka się nasz organizm. Z pewnością warto będzie tutaj postawić na witaminy z grupy B, cynk, witaminę A, witaminę C oraz żelazo, a jeżeli chodzi o makroskładniki to kluczową rolę odegra tutaj białko – podstawowy budulec organizmu, który jest bardzo niedoborowy w dietach wielu z nas. Znajdziemy je w mięsie, rybach, nasionach roślin strączkowych, jajkach oraz nabiale.

Są to jedne z częstszych niedoborów, które spotyka się w dzisiejszych czasach, a braki te mogą rzutować na wygląd i stan naszych paznokci, które potem rosną zbyt wolno.

Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły – aspekty zewnętrzne i domowe sposoby

Co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły? W pierwszej kolejności w takich przypadkach należy wyjść od diety oraz zadbania o stan naszego organizmu jest kwestią oczywistą. Pomóc jednak mogą też czynniki zewnętrzne, takie jak odżywki oraz różnego rodzaju domowe zabiegi. Sprawdzić się tutaj może ponadto maczanie paznokci w ciepłym olejku rycynowym z dodatkiem soku z cytryny (bądź też użycie oliwy z oliwek), wcieranie w paznokcie czystego soku z cytryny, a nawet użycie gotowego utwardzacza paznokci, który wpłynie na kondycję i wzrost paznokci, dzięki czemu nie będą one się aż tak bardzo łamać.

Sprawdzić mogą się też odpowiednio dobrane kremy do rąk, które przy okazji nawilżą płytkę paznokcia.

Jak dbać o paznokcie, nie szkodząc im?

Dbanie o przyspieszenie wzrostu paznokci, kiedy nie wiemy, co zrobić, żeby te paznokcie szybciej rosły,  to jednak nie tylko rzeczy i sposoby, które mogą nam pomóc, ale również unikanie czynników, które mogą im zaszkodzić. Mowa tutaj w głównej mierze o unikanie chemikaliów, środków drażniących oraz nadmiernej ilości detergentów, które można znaleźć niemalże w każdym płynie do naczyń, proszku do prania czy też płynie do płukania tkanin. Prawdą jednak jest, że trudno całkowicie uniknąć kontaktu z tego typu substancjami, dlatego też zaleca się każdorazowe użycie gumowych rękawic, które chociażby w jakimś stopniu ochronią nasze paznokcie przed szkodliwym wpływem szeroko pojętej chemii gospodarczej.

Co ciekawe, wiele kobiet ma też problem z obgryzaniem paznokci, a dopóki nie zaprzestanie się tego procederu, to na przyspieszenie wzrostu paznokci nawet nie ma co liczyć  Podobnie jest z resztą z piłowaniem paznokci – należy robić to w jednym kierunku oraz jedynie wtedy, kiedy paznokcie są całkowicie suche.

Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły?

Długie i mocne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Jak widzimy, nie zawsze jest to efekt łatwy do uzyskania. Prawdą jednak jest, że nie jest to niemożliwe i często już wystarczające będzie zastosowanie się do wyżej wymienionych sposobów.  Porost paznokci to rezultat, zarówno pełnowartościowej diety, jak również zadbania o kwestie zewnętrze, w tym m.in domowe zabiegi pielęgnujące.

Magda (14)

Magdalena jest sercem i duszą "CzasPaznokci". Z wykształcenia kosmetolog, z zamiłowania artystka manicure, która swoje bogate doświadczenie zdobywała w renomowanych salonach w Polsce i za granicą. Przez lata pracy Magdalena doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie nail artu, uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach. Jej prace charakteryzują się nie tylko perfekcją wykonania, ale również unikatowym stylem, który łączy w sobie najnowsze trendy z klasyczną elegancją.