Lampa do hybryd jest niezastąpionym urządzeniem w procesie utwardzalnia lakieru hybrydowego. Lampa do paznokci jest wykorzystywana zarówno w profesjonalnych salonach jak i w ramach samodzielnego przygotowania manicure hybrydowego, czyli użytku domowego. Jaka lampa do hybryd najlepiej się sprawdzi? Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli lamp do paznokci hybrydowych. Przedstawiamy jaką lampę do paznokci wybrać, aby znakomicie sprawdziła się do utwardzania lakierów hybrydowych.

Dlaczego warto rozważyć zakup lampy do lakierów hybrydowych?

Manicure hybrydowy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Część kobiet korzysta z usług gabinetów kosmetycznych, a inne próbują swoich sił w dbałości o wygląd paznokci. Szczególnie pandemia sprawiła, że więcej pań zaczęło interesować się tym jak utwardzi lakiery na paznokciach. Oto najczęstsze powody, dlaczego warto samodzielnie wykonywać hybrydy:

  1. Oszczędność czasu,
  2. Oszczędność pieniędzy,
  3. Wygoda,
  4. Możliwość wykonania w każdej porze, 
  5. Dostępność do wszystkich lakierów, urządzeń i akcesoriów. 

Argumentów przemawiających za samodzielnym wykonywaniem hybryd jest bardzo wiele. Szczególnie, że największe wydatki są wyłącznie jednorazową inwestycją. Nawet profesjonalna lampa nie jest sporym wydatkiem i bardzo szybko zaczyna się zwracać. 

Jakie są rodzaje lamp do paznokci?

Samodzielne wykonywanie hybryd powinno być poprzedzone zdobyciem wiedzy, opanowaniem podstawowych ruchów. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze rezultaty nie muszą pokrywać się z oczekiwaniami. Jednocześnie koniecznie należy wyposażyć się we wszystkie potrzebne materiały: lakier hybrydowy, top, bazę do paznokci, cleaner, waciki bezpyłkowe, a także pilniki. Równie ważny jest wybór lampy, która jest niezastąpiona w całym procesie. Zatem jaka lampa do utwardzania będzie najlepsza? Lampy UV czy LED?

Lampa UV

Lampy UV stanowią najstarszy rodzaj lamp wykorzystywanych do wykonywania hybryd. Światło emitowane jest przez lampy żarowe. Lampy UV charakteryzują się stosunkowo niską ceną i łatwością obsługi. Z pewnością nie spotkasz ich już w salonach kosmetycznych, ponieważ czas utwardzania lakieru na jednej warstwie wynosi od 2 do 3 minut. Moc lampy jest stosunkowo duża, dlatego niewprawione osoby mogą doprowadzić do uszkodzenia skóry czy poparzenia. Zdaniem specjalistów to nie jest dobra lampa do hybryd. 

Lampa LED

Rynek pielęgnacji paznokci został zrewolucjonizowany przez wykorzystanie lamp LED. Za pomocą tego urządzenia można utrwalić lakier na paznokciach w krótkim czasie. Emitowane są przez nie fale świetlne, których długość wynosi od 400 do 500 nm, dlatego czas utwardzania wynosi maksymalnie 60 sekund.  Ta lampa posiada w znikomy wpływ na skórę, choć moc lampy do hybryd jest o wiele mniejsza niż lampy UV. Obecnie zajęły miejsce lamp generujących światło UV. 

Lampa hybrydowa UV LED

Lampy UV LED są połączeniem lamp UV i lamp LED. Znajdują się w nich diody LED, umożliwiające szybkie utwardzenie lakieru, a lampy UV sprawiają, że możliwe jest utwardzenie lakieru w głębszych warstwach. Lampy hybrydowe są uniwersalnym rozwiązaniem, dlatego za ich pomocą można utrwalić lakier hybrydowy, żel i akryl. 

Lampa CCFL

Lampa CCFL to połączenie zastosowania lamp UV i LED, które są dedykowane przede wszystkim do utwardzania żeli. Cechuje je stosunkowo krótki czas utwardzania, a także większa moc. Stanowią większy wydatek, a także oddziałują szkodliwie na skórę. 

Lampa do paznokci hybrydowych – na co zwrócić uwagę?

Rodzaj lampy to niejedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Kluczowe są inne kwestie, które mają bezpośrednie przełożenie na to jak będzie wyglądało korzystanie z niej. Kupując lampę do paznokci hybrydowych należy zwrócić uwagę na:

  • moc lampy – wraz ze wzrostem mocy można szybciej i bardziej utwardzić lakier hybrydowy. Zazwyczaj dostępne są lampy o mocy 36W, 48W czy 64W. Lampy 36W polecane są dla początkujących osób, które zakładają sporadyczne wykonywanie manicure hybrydowego. Z kolei lampy 48W czy 64W należy wybrać do systematycznego czy profesjonalnego wykonywania paznokci.
  • ilość diod LED lub lamp UV – przekłada się to bezpośrednio na efektywność utwardzania lakierów hybrydowych. Wraz ze wzrostem ich ilości poprawia się równomierność rozkładania światła na paznokciu, dlatego szybciej można utwardzić lakier. W przypadku lampy 48W powinny znajdować się min. 24 diody LED czy 4 lampy UV. 
  • funkcje – wybrana lampa powinna być łatwa w obsłudze wraz z czytelnym wyświetlaczem. Rekomendowane są modele wyposażone w timer czy sensor ruchu, aby była pomocna podczas robienia paznokci. Jednocześnie zachęcamy, aby dana lampa miała możliwość pracy w trybie o niskiej i wysokiej mocy, aby za pomocą jednej lampy wykonywać różne rodzaje manicure. 
  • rozmiar lampy – w jej wnętrzu powinny zmieścić się wszystkie palce z jednej ręki. Równolegle ważne jest, aby wybrać lampę posiadającą podstawę, aby móc ją stabilnie ustawić na stole. 
  • cena – ostatni, lecz niezwykle ważna kwestia. Lampy hybrydowe UV LED są droższe niż inne modele, jednak za ich wyższą ceną skrywa się przede wszystkim trwalszy i estetyczniejszy manicure hybrydowy. 

Podsumowując, wybór odpowiedniej lampy do paznokci hybrydowych jest kluczowy dla osiągnięcia trwałego i estetycznego manicure’u hybrydowego, dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na różnorodne czynniki podczas dokonywania tej decyzji.

Asia (15)

Asia to prawdziwa łowczyni trendów w świecie manicure. Jej artykuły to kompendium wiedzy o najnowszych stylach i innowacjach w pielęgnacji paznokci. Joanna jest absolwentką szkoły wizażu i stylizacji, a swoją przygodę z paznokciami rozpoczęła od prowadzenia popularnego bloga. Dzięki swojemu zmysłowi estetycznemu i umiejętności dostrzegania nadchodzących trendów, Joanna stała się cenioną redaktorką w "CzasPaznokci". Jej artykuły nie tylko inspirują, ale także edukują, pomagając czytelnikom świadomie wybierać stylizacje, które najlepiej odzwierciedlają ich osobowość.